Sol Sabit
Sağ Sabit
  • Dolar döviz kuru 3.9361
  • Euro döviz kuru 4.6423
Kadir Erhan TUNA

Kadir Erhan TUNA

Kalbimde Terörist Kurşunuyla Yaşıyorum Ama Gazi Değilim

KALBİMDE TERÖRİST KURŞUNUYLA YAŞIYORUM AMA GAZİ DEĞİLİM.!!

Kadir Erhan TUNA 10 Eylül 1977 İstanbul doğumlu, Kırklareli nüfusuna kayıtlı ve İstanbul’da yaşamaktayım. Evli ve iki kız çocuk babasıyım. 22 Kasım 1998 tarihinde 1978 / 4 tertip olarak askerlik görevimi yapmak için Isparta Dağ ve Komando Okuluna gönderildim.

Üç ay acemi birliği sonrası Tunceli 4.Komando Tugayı 2.Komando Taburu 4. Komando Bölük Komutanlığına dağıtım oldum. Askerliğimin neredeyse tamamı terörle mücadele ile geçti 16.04.1999 tarihinde yapılan Bahar 99-5 Şehit J.Komd.Er Yalçın Gürbüz operasyonu esnasında 16.04.1999 tarihinde Tunceli – Çiçekli bölgesinde pusuya düşürülmemiz sonucu teröristlerin açmış olduğu ateşle sırtımdan vurularak ağır yaralandım. Çatışma sonucunda 6 arkadaşım şehit ben dâhil 17 arkadaşım yaralandık ve 35 terörist etkisiz (ölü olarak) hale getirilmiştir.

Çatışma sonrasında Elazığ Askeri hastanesine getirildim. Elazığ askeri hastanesinde 11 gün yatarak tedavi gördüm ve 45 gün (bir buçuk ) ay hava değişimi verilerek taburcu edildim. Hava değişimi sonrası tekrar Tunceli’deki birliğime teslim oldum ve kalan 9 aylık askerlik görevimi tamamladım. Vücudumda solda kalbime temas halinde terörist kurşunu taşımaktayım. Kurşunun kalbime temas halinde bulunduğundan cerrahi müdahalede sol tarafım felç ve/veya ölüm riski bulunduğundan bahisle vücudumdan operasyonla alınamadı. Raporlarımda Hayati tehlike geçirmiştir. Askerliğe elverişlidir. Komando olamaz Uzuv zaafı ve tahribi yoktur. Sabit eser bırakmamıştır ve 45 günde iyileşir yazmaktadır. Size sormak istiyorum; Rapor da Komando olamaz yazıyor ben tekrar 9 ay Komando olarak aynı birliğime gidiyor aynı şekilde operasyona çıkıyor ve askerlik görevime devam ediyorum. Sabit eser bırakmamıştır yazıyor kalbimde terörist kurşunu taşıyorum bu sabit eser değil midir?

Bu dönemde açılım süreçleri, 34 kaçakçının şehit sayılması, sivil gazilik ve benzeri olaylar canımı çok acıtmaktadır. Ben çocuklarıma dâhil Gazi olduğumu ispatlayamıyorum. Tek istediğim tarafıma hak ettiğim şerefli Gazilik unvanının verilmesidir. Şehitlik kadar gazilik unvanıda benim için önemlidir. Gazilik unvanını hak ettiğim kanaatindeyim. Saygılarımla

          

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?