Sol Sabit
Sağ Sabit
  • Dolar döviz kuru 3.9389
  • Euro döviz kuru 4.6425
Ercan Değirmen

Ercan Değirmen

Hayat Mücadelem hep Vatanım için

Selamlar..

Ben Ercan Değirmen.

11.07.1973 Kırıkkale doğumlu kamuda çalışan TMSY. Mağdurlarından biriyim.

Ben askere gidebilmek için iki defa mahkemeye başvurarak sonunda yaş tahsisiyle 2 yaş yaşımı büyüterek 1994 yılında mart ayında Bilecik 9.jandarma er eğitim alay komutanlığında 3. tabur 10. bölükte acemi birliğinde askerlik görevime başladım. Buradaki eğitimimde kişisel başarı ve komutanlarımın sayesinde eğitimimi tamamlamaya 20 gün kala 10. bölüğün 1.asayış timine geçtim. 90 günün sonunda dağıtım yerimiz tim olarak Mardin il jandarma ya geldik.

Mardin il merkez jandarma komutanlığında 3 ay görev yaptıktan sonra il merkeze bağlı eski ismiyle(dara) yeni ismiyle OĞUZ jandarma karakol komutanlığına gönderildik. Buradaki hizmetim bir yıldır. Askerliğimin bitmesine 10 gün kala 9 asker ve bir uzman çavuşla 3 günlük pusu ve gözetleme görevine çıktık. Birinci ve ikinci günü arazide geçirdikten sonra 3 gün Suriye sınırına bir iki kilometre mesafedeki Aşağı çırçır köyü yakınlarında pusu attık akşam saatlerinde bizim iki kilometre kadar uzağımızdaki dere yatağından teröristlerin geçtiğini fark ettik Komutanımızın emriyle peslerinden araziden giderek ilerideki Aşağı Yeniköy’e girdiklerini gördük ve köye geldik komutanımız ve yanına aldığı 7 arkadaşla birlikte köyün altından yani bizim bulunduğumuz yönün tam karşı yönünden girip bize doğru sıkıştırdılar köyde bulunan 3 kişilik terörist grup bizim bulunduğumuz yerden çemberi yarıp kaçmaya çalışınca mevzilenmiş durumdaki benim tuttuğum yerde yakın mesafedeki terörist grupla silahlı çatışmam sonucu ben yaralandım bende bu gruptan bir teröristi etkisiz hale getirdim Bizim karakolda araç olmamasından dolayı köyden gelen sağ olsun köylüler olay yerinden beni alıp Mardin devlet hastanesine kaldırdılar.

10 günlük acil servis bölümü tedavisinden sonra Diyarbakır Asker hastanesine sevk edildim ve konvoyla buraya geldim Buradaki on günlük tedavi sürecinin sonunda 45 günlük hava değişimiyle evime gönderildim.

Hayatla mücadelem hep bu memleket için onurlu bir şekilde devam edecek.....

Ercan Değirmen..        

 

 

ÇOK OKUNAN HABERLER
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?